Surfování, bodyboarding a SUP jsou celoročními sporty

Ponta Preta na ostrově Sal je kultovním surfařským spotem, kde nejodvážnější jezdci krotí až šestimetrové vlny. Takové extrémní podmínky jsou ale výjimečné a dochází k nim jen v zimních měsících. Podmínky pro běžné surfaře a začátečníky nastávají za příznivého počasí celoročně, alternativně můžete trénovat také bodyboarding, skimboarding nebo SUP, dokonce přímo na pláži v Santa Marii na Salu.
Město Mindelo na ostrově São Vicente je kulturním centrem Kapverd
Internet zdarma poskytuje čím dál více restaurací v rámci konkurenčního boje o zákazníky, občas si ovšem musíte vyžádat heslo do sítě.

Jak být stále na internetu?


Trvalé připojení smartphonem k internetu se stalo pro drtivou většinu Evropanů (i Kapverďanů) samozřejmostí a mnohdy i životní potřebou. Takže pokud budete častěji opouštět hotel, potřebujete místní SIM kartu, ideální je dvousimkový mobil. Je na vás, zda využijete kapverdské číslo na volání, výhradně datové karty jsou ale cenově výhodnější. Orientační cena za SIM kartu je cca 2 Eura a 10 Euro za 3 GB.
Simku potřebné velikosti není problém koupit včetně kreditu a používat v běžném mobilu - včetně internetu. Konfigurování a provozování mobilního připojení může skrývat některá úskalí, většina informací je v portugalštině, a tak je lepší se v případě problémů pokusit o konzultaci.
PontaPreta-108
Others-315
SMBeach-200
Others-361a
PontaPreta-103
SMBeach-302
SMBeach-110
SMBeach-104
SMBeach-102
SMBeach-305
SMBeach-103
SMBeach-105