Kapverdské rybářské hody

Kapverdské vody oplývají rybami, jak se téměř denně můžete přesvědčit na molu v Santa Marii na ostrově Sal. Za ceny v Evropě nevídané je tam ke koupi tuňák, serra (wahoo), dorada (mahi-mahi či dolphin fish), žralok, rejnok a ještě levnější menší lahodné ryby jako garopa (okoun) či cavala (makrela).
Z lodi je možné chytit až čtyřmetrového mečouna
Sezóna největších mečounů - až čtyřmetrových marlinů modrých - vrcholí v květnu, kdy tato impozantní stvoření na molu porcují místní rybáři. V létě se může naskytnout úchvatný pohled na molo pokryté menšími mečouny - až dvoumetrovými plachetníky - s nepřehlédnutelnou plachtou na zádech.

Rybaření na mnoho způsobů


Mnohé z těchto ryb a paryb si můžete sami ulovit. Rybaření pro osobní potřebu není zatím nijak omezeno, nepotřebujete žádné povolení. Z pobřeží či přímo z mola můžete chytat sami, začátečníci si mohou s instruktorem vyzkoušet Surfcasting - rybaření z pláže se čtyřmetrovým prutem - a pochlubit se na facebooku metrovým žralokem.
S pěkným úlovkem se vrátíte i z mola v centru Santa Marie
Zkušenější rybáři asi dají přednost technice zvané Rockfishing, který na skalnatém pobřeží dává lepší šanci na kapitální úlovek než písčitá pláž.
Zkušenější rybáři mohou zkusit rockfishing na severu ostrova
Vrcholem rybaření je samozřejmě chytání z lodí, ať už s místními rybáři nebo z palub komerčních charterů. Úlovkem může být tuňák, plachetník, žralok nebo dokonce už zmíněný několikametrový mečoun.